Murata Electronics North America LQH43PN2R2M26L
LQH43PN2R2M26L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43PN2R2M26L
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 2.5A 50.4 MOHM
Datasheet Download
LQH43PN2R2M26L.pdf
Availability of LQH43PN2R2M26L
QUANTITY
LQH43PN2R2M26L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43PN2R2M26L
Internal Part NumberEIS-LQH43PN2R2M26L
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43PN_26
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating2.5A
Current - Saturation2.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43PN2R2M26L
Related LinksLQH43PN, LQH43PN2R2M26L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43PN2R2M26L Details Description
Related parts for LQH43PN2R2M26L
IC DECODER/DRVR/LATCH 7SEG 16DIP datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 58W 28V NI-880S datasheet.pdf
CAP SILICON 22PF 5% 10V 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 214VC SMAJ datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf