Murata Electronics North America LQP03TNR10J02D
LQP03TNR10J02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP03TNR10J02D
Brief Description
FIXED IND 100NH 80MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
LQP03TNR10J02D.pdf
Availability of LQP03TNR10J02D
QUANTITY
LQP03TNR10J02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP03TNR10J02D
Internal Part NumberEIS-LQP03TNR10J02D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP03TN_02
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance100nH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP03TNR10J02D
Related LinksLQP03TN, LQP03TNR10J02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP03TNR10J02D Details Description
Related parts for LQP03TNR10J02D
IC DAC SOFTSPAN 14BIT 16-SSOP datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf