Murata Electronics North America LQW15AN18NJ80D
LQW15AN18NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN18NJ80D
Brief Description
FIXED IND 18NH 1.05A 130 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN18NJ80D.pdf
Availability of LQW15AN18NJ80D
QUANTITY
LQW15AN18NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN18NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN18NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Material - Core-
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating1.05A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN18NJ80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN18NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN18NJ80D Details Description
Related parts for LQW15AN18NJ80D
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 34MM datasheet.pdf