Murata Electronics North America LQW15CA1R0K00D
LQW15CA1R0K00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15CA1R0K00D
Brief Description
FIXED IND 1UH 180MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
LQW15CA1R0K00D.pdf
Availability of LQW15CA1R0K00D
QUANTITY
LQW15CA1R0K00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15CA1R0K00D
Internal Part NumberEIS-LQW15CA1R0K00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±10%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15CA1R0K00D
Related LinksLQW15CA, LQW15CA1R0K00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15CA1R0K00D Details Description
Related parts for LQW15CA1R0K00D
WIRE WRAP GUN 18-32AWG datasheet.pdf
IC EMI FILTER 3CH W/ESD LLP75 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 41.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 10W datasheet.pdf
3M 4936 VHB 2" CIR - 100/PACK datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf