Murata Electronics North America LQW15CNR20J00D
LQW15CNR20J00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15CNR20J00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 200NH 390MA 470 MOHM
Datasheet Download
LQW15CNR20J00D.pdf
Availability of LQW15CNR20J00D
QUANTITY
LQW15CNR20J00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15CNR20J00D
Internal Part NumberEIS-LQW15CNR20J00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance200nH
Tolerance±5%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)470 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant800MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15CNR20J00D
Related LinksLQW15CN, LQW15CNR20J00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15CNR20J00D Details Description
Related parts for LQW15CNR20J00D
JUMPER-H1503TR/A3049V/H1501TR 8" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
IC DIFF LINE RCVR QUAD 16-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 38A TO-247 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO252 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 11.4A 5 MOHM TH datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 200W 100V datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf