Murata Electronics North America LQW18AN82NJ80D
LQW18AN82NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN82NJ80D
Brief Description
FIXED IND 82NH 550MA 500 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN82NJ80D.pdf
Availability of LQW18AN82NJ80D
QUANTITY
LQW18AN82NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN82NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN82NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance82nH
Tolerance±5%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant2.23GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN82NJ80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN82NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN82NJ80D Details Description
Related parts for LQW18AN82NJ80D
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 3/4W 2010 datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 W/BOOT 15' BLACK datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 125A datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 2A 71BGA datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SENSOR LASER 4M PNP 12-24VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
KIT DEV PIC32 BLUETOOTH AUDIO datasheet.pdf
RES SMD 2.91K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf