Littelfuse LSP05277P
LSP05277P picture photo
Mfg. Part Number
LSP05277P
Manufacturer
Product Category
Lighting Protection
Brief Description
SURGE PROTECTOR 5KA 277VAC
Datasheet Download
LSP05277P.pdf
Availability of LSP05277P
QUANTITY
LSP05277P Order Process
Ship out your order
Specifications of LSP05277P
Internal Part NumberEIS-LSP05277P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurge Protection LSP05 and LSP10 Series
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductLSP Series LED Thermally Protected Surge Protective Device
Standard Package8
Category Circuit Protection
FamilyLighting Protection
SeriesLSP
PackagingTray
Voltage - Working277V
Voltage - Clamping-
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits1
ApplicationsLED Protection
Package / CaseModule, Wire Leads
Supplier Device PackageModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LSP05277P
Related LinksLSP0, LSP05277P Datasheet, Littelfuse Distributor
LSP05277P Details Description
Related parts for LSP05277P
CONN HEADER VERT .100 22POS 15AU datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
SENS WELL SAE THREAD DELRIN M18 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 100PQFP datasheet.pdf
1/2IN ID UNSPLIT CONDUIT:N datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PNL ANGL SKT datasheet.pdf