Panasonic Industrial Automation Sales LT4HLT8-DC24V
LT4HLT8-DC24V picture photo
Mfg. Part Number
LT4HLT8-DC24V
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
DIG TMR - LT4HL DIN48 IP66
Datasheet Download
LT4HLT8-DC24V.pdf
Availability of LT4HLT8-DC24V
QUANTITY
LT4HLT8-DC24V Order Process
Ship out your order
Specifications of LT4HLT8-DC24V
Internal Part NumberEIS-LT4HLT8-DC24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesLT4H-L
Relay TypeIntegrated
FunctionProgrammable (Multi-Function)
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Delay Time0.001 Sec ~ 999.9 Hrs
Output TypeTransistor
Contact Rating @ Voltage0.1A @ 30VDC
Voltage - Supply12 ~ 24VDC
Mounting TypeSocket
Termination Style8 Pin Socketable
Timing Adjustment MethodUp/Down Digit Keys
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT4HLT8-DC24V
Related LinksLT4HLT, LT4HLT8-DC24V Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
LT4HLT8-DC24V Details Description
Related parts for LT4HLT8-DC24V
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1410 datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-6 BAR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf