Microsemi Analog Mixed Signal LXM1618-12-43
LXM1618-12-43 picture photo
Mfg. Part Number
LXM1618-12-43
Brief Description
MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG
Datasheet Download
LXM1618-12-43.pdf
Availability of LXM1618-12-43
QUANTITY
LXM1618-12-43 Order Process
Ship out your order
Specifications of LXM1618-12-43
Internal Part NumberEIS-LXM1618-12-43
FamilyInverters
SeriesLXM1618-12-4x
Voltage - Input12V
Output1600V
TypeInverters for CCFL and UV Lamps
Size / Dimension3.39" L x 0.63" W x 0.18" H (86mm x 16mm x 4.6mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXM1618-12-43
Related LinksLXM161, LXM1618-12-43 Datasheet, Microsemi Analog Mixed Signal Distributor
LXM1618-12-43 Details Description
Related parts for LXM1618-12-43
CAP TACTILE SQUARE RED datasheet.pdf
RES 0.005 OHM 2W 3% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf