Omron Automation & Safety M22N-BG-TAA-AE
M22N-BG-TAA-AE picture photo
Mfg. Part Number
M22N-BG-TAA-AE
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
SPHERICAL BLUE,230VAC/DC
Datasheet Download
M22N-BG-TAA-AE.pdf
Availability of M22N-BG-TAA-AE
QUANTITY
M22N-BG-TAA-AE Order Process
Ship out your order
Specifications of M22N-BG-TAA-AE
Internal Part NumberEIS-M22N-BG-TAA-AE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesM22N
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyClear
RatingsAC
Voltage230V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.88" (22.30mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress ProtectionIP66, NEMA 4X, 13
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22N-BG-TAA-AE
Related LinksM22N-BG, M22N-BG-TAA-AE Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
M22N-BG-TAA-AE Details Description
Related parts for M22N-BG-TAA-AE
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ICCON,PIN,ASSY datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 65 MSPS 48-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
BUSHING 0.437" NYLON BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf