Microsemi SoC M2GL100T-FC1152
M2GL100T-FC1152 picture photo
Mfg. Part Number
M2GL100T-FC1152
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 574 I/O 1152FCBGA
Datasheet Download
M2GL100T-FC1152.pdf
Availability of M2GL100T-FC1152
QUANTITY
M2GL100T-FC1152 Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL100T-FC1152
Internal Part NumberEIS-M2GL100T-FC1152
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO2
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells99512
Total RAM Bits3637248
Number of I/O574
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FCBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL100T-FC1152
Related LinksM2GL100, M2GL100T-FC1152 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL100T-FC1152 Details Description
Related parts for M2GL100T-FC1152
IC REG BCK SEPIC ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 9.9MM ROUND datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
RS 16IO 1W R S DGTL INTERFACE datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf