Vishay/Sprague M39003/01-6343/TR
M39003/01-6343/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-6343/TR
Brief Description
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-6343/TR.pdf
Availability of M39003/01-6343/TR
QUANTITY
M39003/01-6343/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-6343/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-6343/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-6343/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-6343/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-6343/TR Details Description
Related parts for M39003/01-6343/TR
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M12 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PANEL MOUNT ASSEM RED, 6.1MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 57MM datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf