Vishay/Sprague M39003/01-7343/HSD
M39003/01-7343/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-7343/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.082UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-7343/HSD.pdf
Availability of M39003/01-7343/HSD
QUANTITY
M39003/01-7343/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-7343/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-7343/HSD
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-7343/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-7343/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-7343/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-7343/HSD
IC PROGRAM 3.080V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 20MA SOT23 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 65UF 75V AXIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 167A 1600V PWSE2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 31 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
RES SMD 58.3 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf