Vishay/Sprague M39003/09-0333/TR
M39003/09-0333/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-0333/TR
Brief Description
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-0333/TR.pdf
Availability of M39003/09-0333/TR
QUANTITY
M39003/09-0333/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-0333/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/09-0333/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)145 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-0333/TR
Related LinksM39003/0, M39003/09-0333/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-0333/TR Details Description
Related parts for M39003/09-0333/TR
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 1MB FLASH 100QFP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP4T 500MA 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 124VTL datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1000VDC AX datasheet.pdf