Vishay/Sprague M39006/22-0517
M39006/22-0517 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0517
Brief Description
CAP TANT 270UF 10% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0517.pdf
Availability of M39006/22-0517
QUANTITY
M39006/22-0517 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0517
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0517
PackagingBulk
Capacitance270µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.406" Dia x 0.828" L (10.31mm x 21.03mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT3
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0517
Related LinksM39006/, M39006/22-0517 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0517 Details Description
Related parts for M39006/22-0517
RES ARRAY 4 RES 240K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO213AB datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 23AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
STRIP UNMARK 5 STD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf