Vishay/Sprague M39006/22-0549
M39006/22-0549 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0549
Brief Description
CAP TANT 40UF 5% 30V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0549.pdf
Availability of M39006/22-0549
QUANTITY
M39006/22-0549 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0549
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0549
PackagingBulk
Capacitance40µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated30V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT2
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0549
Related LinksM39006/, M39006/22-0549 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0549 Details Description
Related parts for M39006/22-0549
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
ECONOMATE POST APPLICATOR datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 8COL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
17 POS EP 2.5 HDR, GLOW WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf