Vishay/Sprague M39006/25-0262
M39006/25-0262 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/25-0262
Brief Description
CAP TANT 47UF 10% 125V AXIAL
Datasheet Download
M39006/25-0262.pdf
Availability of M39006/25-0262
QUANTITY
M39006/25-0262 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/25-0262
Internal Part NumberEIS-M39006/25-0262
PackagingBulk
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.406" Dia x 0.828" L (10.31mm x 21.03mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT3
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/25-0262
Related LinksM39006/, M39006/25-0262 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/25-0262 Details Description
Related parts for M39006/25-0262
RES ARRAY 3 RES 820 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 6WSON datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA datasheet.pdf
PMI CAP YLW TORPEDO TRANSPARENT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.8A SOT23 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf