Ethertronics Inc. M442100-01
M442100-01 picture photo
Mfg. Part Number
M442100-01
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
BLUETOOTH/GPS DEMO BD 14X4X1.3MM
Datasheet Download
M442100-01.pdf
Availability of M442100-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M442100-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of M442100-01
Internal Part NumberEIS-M442100-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeAntenna
Frequency1.575GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
For Use With/Related ProductsM442100
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M442100-01
Related LinksM4421, M442100-01 Datasheet, Ethertronics Inc. Distributor
M442100-01 Details Description
Related parts for M442100-01
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf
LED 3MM PRISM WHITE SMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.82V 0.6A SYNC 6-LLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 24VIN 3.4VOUT datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 90 OHM 370MA SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5700K 80CRI 1208 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf