Vishay/Dale M55342E02B432DRWS
M55342E02B432DRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E02B432DRWS
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0505
Datasheet Download
M55342E02B432DRWS.pdf
Availability of M55342E02B432DRWS
QUANTITY
M55342E02B432DRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E02B432DRWS
Internal Part NumberEIS-M55342E02B432DRWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Supplier Device Package0505
Size / Dimension0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E02B432DRWS
Related LinksM55342E0, M55342E02B432DRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E02B432DRWS Details Description
Related parts for M55342E02B432DRWS
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 18A PLUS220 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 820PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
HOOK-UP STRAND 14AWG ORANGE 2500 datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf