Vishay/Dale M55342H03B221BRT5
M55342H03B221BRT5 picture photo
Mfg. Part Number
M55342H03B221BRT5
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/5W 1005
Datasheet Download
M55342H03B221BRT5.pdf
Availability of M55342H03B221BRT5
QUANTITY
M55342H03B221BRT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H03B221BRT5
Internal Part NumberEIS-M55342H03B221BRT5
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1005
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1005
Supplier Device Package1005
Size / Dimension0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H03B221BRT5
Related LinksM55342H0, M55342H03B221BRT5 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H03B221BRT5 Details Description
Related parts for M55342H03B221BRT5
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 20.6W D 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5.4A 17 MOHM TH datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 6A 39B1QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf