Vishay/Dale M55342H12B33H0RWS
M55342H12B33H0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B33H0RWS
Brief Description
RES SMD 33K OHM 2% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B33H0RWS.pdf
Availability of M55342H12B33H0RWS
QUANTITY
M55342H12B33H0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B33H0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B33H0RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B33H0RWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B33H0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B33H0RWS Details Description
Related parts for M55342H12B33H0RWS
CABLE TIE INTERMED NAT 11.4" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 4POS OR datasheet.pdf
Crystal 64.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 3CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 70V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 8SRT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 2A datasheet.pdf