Vishay/Dale M55342H12B470GRWS
M55342H12B470GRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B470GRWS
Brief Description
RES SMD 470 OHM 2% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B470GRWS.pdf
Availability of M55342H12B470GRWS
QUANTITY
M55342H12B470GRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B470GRWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B470GRWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B470GRWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B470GRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B470GRWS Details Description
Related parts for M55342H12B470GRWS
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 62MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
DISPLAY DUAL DIGIT 0.54" RED-ORN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 64A/188A PQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf