Harwin Inc. M80-4000000F1-02-325-00-000
M80-4000000F1-02-325-00-000 picture photo
Mfg. Part Number
M80-4000000F1-02-325-00-000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN RCPT MIX-TEK 2POS GOLD
Datasheet Download
M80-4000000F1-02-325-00-000.pdf
Availability of M80-4000000F1-02-325-00-000
QUANTITY
M80-4000000F1-02-325-00-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-4000000F1-02-325-00-000
Internal Part NumberEIS-M80-4000000F1-02-325-00-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDatamate High Reliability Connectors
Featured ProductDatamate Mix-Tek
Datamate Series Connectors
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDatamate Mix-Tek
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket, Power
Number of Positions2
Pitch0.157" (4.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationSolder
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge12 AWG
FeaturesJackscrews
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-4000000F1-02-325-00-000
Related LinksM80-4000000F1, M80-4000000F1-02-325-00-000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-4000000F1-02-325-00-000 Details Description
Related parts for M80-4000000F1-02-325-00-000
IC NETWORK TERM ESD DIO SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE PIN SHUNT 100V 1A MINIPAK datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ8 M32 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 15POS .156 GRN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA 6DFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf