NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. M86292G12
M86292G12 picture photo
Mfg. Part Number
M86292G12
Manufacturer
Product Category
Interface - Telecom
Brief Description
IC C2K 900MHZ 8CH VOIP 625FCPBGA
Datasheet Download
M86292G12.pdf
Availability of M86292G12
QUANTITY
M86292G12 Order Process
Ship out your order
Specifications of M86292G12
Internal Part NumberEIS-M86292G12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Telecom
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M86292G12
Related LinksM862, M86292G12 Datasheet, NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. Distributor
M86292G12 Details Description
Related parts for M86292G12
IC REG LDO 12V 1.5A TO3 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC datasheet.pdf
XFRMR T1/CEPT/ISDN-PRI 1:1:1 datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 50.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf