Epson MA-306 25.0000M-C0: PURE SN
MA-306 25.0000M-C0: PURE SN picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 25.0000M-C0: PURE SN
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Datasheet Download
MA-306 25.0000M-C0: PURE SN.pdf
Availability of MA-306 25.0000M-C0: PURE SN
QUANTITY
MA-306 25.0000M-C0: PURE SN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 25.0000M-C0: PURE SN
Internal Part NumberEIS-MA-306 25.0000M-C0: PURE SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)