Epson MA-505 16.2570M-C0:ROHS
MA-505 16.2570M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 16.2570M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.2570MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ
Datasheet Download
MA-505 16.2570M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-505 16.2570M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-505 16.2570M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 16.2570M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 16.2570M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.257MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 16.2570M-C0:ROHS
Related LinksMA-505 16.2, MA-505 16.2570M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 16.2570M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-505 16.2570M-C0:ROHS
SWITCH MINI SPDT PLUNG GOLD PCB datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
LJT 7C 7#20 SKT REAR WALL MTG datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
2200UF 10V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf