Epson MA-506 4.9152M-C0:ROHS
MA-506 4.9152M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 4.9152M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 4.9152MHz 50ppm 18pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 4.9152M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 4.9152M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 4.9152M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 4.9152M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 4.9152M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency4.9152MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 4.9152M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 4.91, MA-506 4.9152M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 4.9152M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 4.9152M-C0:ROHS
MOD PWR ENTRY 20A 125V QC PNL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 7MMX1M SQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 180MA 1.4 OHM datasheet.pdf
RES 560K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf