M/A-Com Technology Solutions MAGX-A11090-600L00
MAGX-A11090-600L00 picture photo
Mfg. Part Number
MAGX-A11090-600L00
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD FOR MAGX-001090-600L0
Datasheet Download
MAGX-A11090-600L00.pdf
Availability of MAGX-A11090-600L00
QUANTITY
MAGX-A11090-600L00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAGX-A11090-600L00
Internal Part NumberEIS-MAGX-A11090-600L00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransistor
Frequency1.03GHz ~ 1.09GHz
For Use With/Related ProductsMAGX-001090-600L00, MAGX-001090-600L0S
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAGX-A11090-600L00
Related LinksMAGX-A110, MAGX-A11090-600L00 Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MAGX-A11090-600L00 Details Description
Related parts for MAGX-A11090-600L00
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH 32UFQFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES BZG/BZHTOP ROLLER datasheet.pdf
COMBO 5W5 PCB R/A BRAC 75O TI datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf