Vishay/BCcomponents MAL201333471E3
MAL201333471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL201333471E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
470UF 6,3V 8,2X11MM 85C 3000H
Datasheet Download
MAL201333471E3.pdf
Availability of MAL201333471E3
QUANTITY
MAL201333471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL201333471E3
Internal Part NumberEIS-MAL201333471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL201333471E3
Related LinksMAL2013, MAL201333471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL201333471E3 Details Description
Related parts for MAL201333471E3
RES SMD 402 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 3W 100 OHM 5% datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 4COL datasheet.pdf
SP,CON,8,AU,TNR datasheet.pdf
MAGAZINE INSERT FOR CMS-WMU datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
24W7 F PC TAIL 30A 4-40 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.6A 8SOIC datasheet.pdf