Vishay/BCcomponents MAL211846332E3
MAL211846332E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211846332E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3300UF 25V 18X38MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211846332E3.pdf
Availability of MAL211846332E3
QUANTITY
MAL211846332E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211846332E3
Internal Part NumberEIS-MAL211846332E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211846332E3
Related LinksMAL2118, MAL211846332E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211846332E3 Details Description
Related parts for MAL211846332E3
CAP FILM 2200PF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 48-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.5K OHM 1% 20W datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 625NM 25MCD RED datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 P RECP SS datasheet.pdf
12000UF 400V 76X220MM 85C 2000H datasheet.pdf