Vishay/BCcomponents MAL215952102E3
MAL215952102E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215952102E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1000UF 200V 35X35MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL215952102E3.pdf
Availability of MAL215952102E3
QUANTITY
MAL215952102E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215952102E3
Internal Part NumberEIS-MAL215952102E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215952102E3
Related LinksMAL2159, MAL215952102E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215952102E3 Details Description
Related parts for MAL215952102E3
TWEEZER POINTED STRONG OO 4.72" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 456MA 360 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 2.25A EDISON datasheet.pdf