Maxim Integrated MAX6385XS37D6-T
MAX6385XS37D6-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS37D6-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.70V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS37D6-T.pdf
Availability of MAX6385XS37D6-T
QUANTITY
MAX6385XS37D6-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS37D6-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS37D6-T
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
ResetActive High
Reset Timeout560 ms Minimum
Voltage - Threshold3.7V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS37D6-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS37D6-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS37D6-T Details Description
Related parts for MAX6385XS37D6-T
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
FUSE RESET 250MA 16V 1206 SMD datasheet.pdf
IC TONE DETECTOR MONOLITH 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 7MM datasheet.pdf
VARISTOR 90V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 14.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf