Maxim Integrated MAX6394US480D3/V+T
MAX6394US480D3/V+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6394US480D3/V+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.80V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6394US480D3/V+T.pdf
Availability of MAX6394US480D3/V+T
QUANTITY
MAX6394US480D3/V+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6394US480D3/V+T
Internal Part NumberEIS-MAX6394US480D3/V+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout105 ms Minimum
Voltage - Threshold4.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6394US480D3/V+T
Related LinksMAX6394US, MAX6394US480D3/V+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6394US480D3/V+T Details Description
Related parts for MAX6394US480D3/V+T
SWITCH KEYLOCK SPDT MED SEC 12MM datasheet.pdf
SOLENOID OPEN 1" INTER 24VDC datasheet.pdf