ON Semiconductor MAX803SQ438T1G
MAX803SQ438T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX803SQ438T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU RESET MON 4.38V SOT-323
Datasheet Download
MAX803SQ438T1G.pdf
Availability of MAX803SQ438T1G
QUANTITY
MAX803SQ438T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX803SQ438T1G
Internal Part NumberEIS-MAX803SQ438T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4.38V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3 (SOT323)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX803SQ438T1G
Related LinksMAX803S, MAX803SQ438T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX803SQ438T1G Details Description
Related parts for MAX803SQ438T1G
IDC CABLE - CKR40S/AE40G/CKR40S datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS8505 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.1 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC 192KHZ DGTL TRANSMIT 28-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 11.5VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 39K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.5A 21.2 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
06P CST100 SHRD HDR ASSY WOPEG datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 20% 440 VAC RA datasheet.pdf