ON Semiconductor MAX810SQ438T1G
MAX810SQ438T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX810SQ438T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU RESET MON 4.38V SOT-323
Datasheet Download
MAX810SQ438T1G.pdf
Availability of MAX810SQ438T1G
QUANTITY
MAX810SQ438T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX810SQ438T1G
Internal Part NumberEIS-MAX810SQ438T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4.38V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3 (SOT323)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX810SQ438T1G
Related LinksMAX810S, MAX810SQ438T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX810SQ438T1G Details Description
Related parts for MAX810SQ438T1G
GDT 150V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 24V 19.2W datasheet.pdf