Murata Electronics North America MB23101GAN
MB23101GAN picture photo
Mfg. Part Number
MB23101GAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB23101GAN.pdf
Availability of MB23101GAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB23101GAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB23101GAN
Internal Part NumberEIS-MB23101GAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB23101GAN today.
SeriesMB2310
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB23101GAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB231, MB23101GAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB23101GAN Details Description
Related parts for MB23101GAN
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
MINIFIT TPA MT EAR FOR PLG30068 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A PMDU datasheet.pdf
OSC MEMS 3.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 220X92MM 230VAC datasheet.pdf