Vishay/BCcomponents MBA02040C1430FC100
MBA02040C1430FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1430FC100
Brief Description
RES 143 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1430FC100.pdf
Availability of MBA02040C1430FC100
QUANTITY
MBA02040C1430FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1430FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1430FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1430FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1430FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1430FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C1430FC100
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.845 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 63V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf