Vishay/BCcomponents MBA02040C2324FCT00
MBA02040C2324FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2324FCT00
Brief Description
RES 2.32M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2324FCT00.pdf
Availability of MBA02040C2324FCT00
QUANTITY
MBA02040C2324FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2324FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2324FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2324FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2324FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2324FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C2324FCT00
FIXED IND 180NH 450MA 80 MOHM TH datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT CA RED NODP .3" datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A SPRING PLUNGER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.0125W 0603 datasheet.pdf