Vishay/BCcomponents MBA02040C8669FC100
MBA02040C8669FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C8669FC100
Brief Description
RES 86.6 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C8669FC100.pdf
Availability of MBA02040C8669FC100
QUANTITY
MBA02040C8669FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C8669FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C8669FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C8669FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C8669FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C8669FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C8669FC100
CONN HEADER VERT .050 68POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
KIT DEV ZOOM START FOR LH7A404 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V JB 0201 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2424-B datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf