Vishay/BCcomponents MBB02070C1043DC100
MBB02070C1043DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1043DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 104K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1043DC100.pdf
Availability of MBB02070C1043DC100
QUANTITY
MBB02070C1043DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1043DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1043DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)104k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1043DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1043DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1043DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1043DC100
BASE TOP TILT USE W/FRAME 1564B2 datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 840MA 131.6 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 11POS CST-100 II datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16SMD datasheet.pdf
DDR3 204P 8H STD BOSSLESS datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 900VDC RADIAL5 datasheet.pdf