Vishay/BCcomponents MBB02070C1183DC100
MBB02070C1183DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1183DC100
Brief Description
RES 118K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1183DC100.pdf
Availability of MBB02070C1183DC100
QUANTITY
MBB02070C1183DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1183DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1183DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1183DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1183DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1183DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1183DC100
CAP FILM 0.022UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 45 POS .256 SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 3A SYNC 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
PATCH PANEL RJ45 DIN RAIL MNT datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/05/90 3.5SN BK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 4A 650V DPAK datasheet.pdf