Vishay/BCcomponents MBB02070C1218FC100
MBB02070C1218FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1218FC100
Brief Description
RES 1.21 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1218FC100.pdf
Availability of MBB02070C1218FC100
QUANTITY
MBB02070C1218FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1218FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1218FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1218FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1218FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1218FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1218FC100
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHT 6500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 6KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 634K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 50V 50A BR-L datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf