Vishay/BCcomponents MBB02070C1304FRP00
MBB02070C1304FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1304FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 1.3M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1304FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1304FRP00
QUANTITY
MBB02070C1304FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1304FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1304FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1304FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1304FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1304FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1304FRP00
BOX ABS GRAY 8.27"L X 4.33"W datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 1.5A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf