Vishay/BCcomponents MBB02070C1333FC100
MBB02070C1333FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1333FC100
Brief Description
RES 133K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1333FC100.pdf
Availability of MBB02070C1333FC100
QUANTITY
MBB02070C1333FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1333FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1333FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1333FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1333FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1333FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1333FC100
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
0805 22K J62 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf