Vishay/BCcomponents MBB02070C1470DRP00
MBB02070C1470DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1470DRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 147 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1470DRP00.pdf
Availability of MBB02070C1470DRP00
QUANTITY
MBB02070C1470DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1470DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1470DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1470DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1470DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1470DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1470DRP00
RES 1.78M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 20000UF 25V SCREW datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf