Vishay/BCcomponents MBB02070C1503DC100
MBB02070C1503DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1503DC100
Brief Description
RES 150K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1503DC100.pdf
Availability of MBB02070C1503DC100
QUANTITY
MBB02070C1503DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1503DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1503DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1503DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1503DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1503DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1503DC100
RES SMD 102K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG DL BST/LINEAR 20TSSOP datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4 IN 250' BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 2POS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 250VDC RADIAL datasheet.pdf