Vishay/BCcomponents MBB02070C2102FCT00
MBB02070C2102FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2102FCT00
Brief Description
RES 21K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2102FCT00.pdf
Availability of MBB02070C2102FCT00
QUANTITY
MBB02070C2102FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2102FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2102FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2102FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2102FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2102FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C2102FCT00
IC TXRX 5V RS-485 40MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER UNBUFF SGL SOT-353 datasheet.pdf
TRIAC 4QUAD 35A 600V TO-220AB datasheet.pdf
DAC 12BIT 8CH RR OUT 16-LLP datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 5W SMBG datasheet.pdf
RES 800 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf