Vishay/BCcomponents MBB02070C2322FRP00
MBB02070C2322FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2322FRP00
Brief Description
RES 23.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2322FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2322FRP00
QUANTITY
MBB02070C2322FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2322FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2322FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2322FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2322FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2322FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2322FRP00
CORD COIL DBL END 6-4 WHITE 10' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SPADE FLNG 16-22AWG #6 RED datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE SFTP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf