Vishay/BCcomponents MBB02070C2401DC100
MBB02070C2401DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2401DC100
Brief Description
RES 2.4K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2401DC100.pdf
Availability of MBB02070C2401DC100
QUANTITY
MBB02070C2401DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2401DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2401DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2401DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2401DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2401DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2401DC100
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf