Vishay/BCcomponents MBB02070C2401FRP00
MBB02070C2401FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2401FRP00
Brief Description
RES 2.4K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2401FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2401FRP00
QUANTITY
MBB02070C2401FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2401FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2401FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2401FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2401FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2401FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2401FRP00
FIXED IND 180UH 165MA 2 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 16.5V 0.7A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LAMP HOLDER datasheet.pdf
LC2MOS Single +5 V Supply, Low Power, 12-Bit Sampling ADC IC datasheet.pdf